Sidebar

Magazine menu

01
یکشنبه, اکتبر
0 New Articles

image image

با شیوع بیماری کرونا؛ کرایه‌های حمل‌ونقل آنلاین افزایش چشمگیری داشت که در این مدت شاهد اعتراض کاربران و بازتاب آن در شبکه‌های اجتماعی بودیم. به نظر می‌رسد در همین راستا تپسی با راه‌اندازی سرویس هم‌خط قصد جلب رضایت کاربران خود را دارد. این سرویس که بر پایه‌ی استفاده از خودروهای پرظرفیت مانند مینی‌بوس و اتوبوس و با همکاری استارتاپ «به‌همراه» طراحی شده، با هزینه‌ی اقتصادی و راحتی کاربری، جایگزینی برای حمل و نقل عمومی برای جابجایی درون شهری به شمار می‌رود.

فروش بلیط نصف ظرفیت خودرو، حفظ فاصله فیزیکی ایمن در خودرو، الزام استفاده از ماسک برای راننده و مسافر و عدم نیاز به حضور در ترمینال‌ها و ایستگاه‌

image image

اختتامیه‌ و مراسم داوری رویداد – مسابقه‌ی ابربازی، ۲۰ مهر و به‌شکل آنلاین پخش می‌شود. به سه تیم برتر این مسابقه در مجموع ۵۰۰میلیون جایزه‌ی نقدی از سمت بانک پاسارگاد و هلدینگ فناپ تعلق می‌گیرد، هم‌چنین مجموعه‌ی شناسا در همکاری با شتابدهنده‌ی تریگ‌آپ، تا سقف ۱۰ تیم را با ارزش بیش از ۱.۵میلیارد تومان وارد مرحله‌ی سرمایه‌گذاری و شتابدهی خواهند کرد.

در این رقابت بیش از ۱۴۰۰ نفر در حوزه‌های برنامه‌نویسی، دیجیتال مارکتینگ، طراحی و توسعه‌ی کسب‌وکار ثبت نام کرده بودند که پس از ارزیابی و انجام چالش، ۲۳۳ نفر وارد مرحله‌ی تیم‌سازی شدند. درنهایت از میان ۲۰ تیم تشکیل شده، ۱۴ تیم توانستند با تولید محصول اولیه

image image

نشست خبری آنلاین اتاقک روز 16 شهریور با حضور مدیران این پلتفرم گردشگری برگزار شد. در این نشست خبری علی طالشی، مدیرعامل اتاقک، استارتاپ رزواسیون اقامتگاه محلی خبر از رشد ۶۶ درصدی این پلتفرم در شهریور ماه نسبت به سال گذشته داد. همچنین از جشنواره بوم رونمایی که مسابقه فیلم کوتاه موبایلی است و از ۱۵ مرداد تا ۱۰ آبان‌ماه با حمایت اتاقک برقرار می‌شود، رونمایی کردند.

بازار گردشگری یک بازار 15 هزارمیلیارد تومانی

به گفته مدیرعامل اتاقک پتانسیل بازار گردشگری در کل کشور یک رقم ۱۵ هزار میلیارد تومانی محاسبه می‌شود و در حال حاضر ۲۰ هزار میزبان فعال در اقامتگاه‌ها در ایران وجود دارد. او می‌گوید که 1میلیون و 6

image image

پادکست استارتاپ ۳۶۰ با اجرای رامین فتوت هر هفته جمعه‌ها منتشر می‌شود. این پادکست تازه‌ترین تحولات استارتاپی و تکنولوژی هفته در ایران را دنبال می‌کند. در قسمت صدوسوم این پادکست، از رد انحصار اسنپ‌فود تا رد مجوز برنامه عادل را بشنوید!

image image

پادکست استارتاپ ۳۶۰ با اجرای رامین فتوت هر هفته جمعه‌ها منتشر می‌شود. این پادکست تازه‌ترین تحولات استارتاپی و تکنولوژی هفته در ایران را دنبال می‌کند. در قسمت صدویکم این پادکست، از لهجه‌های جدید بلد تا سرمایه‌گذاری در جاجیگا را بشنوید!

image image

جزیره خودمختار کوچکی که در دل رودخانه مروارید نفس می‌کشد، در سال‌های اخیر به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز مالی و اقتصادی شناخته شده است. مالیات کم و تجارت آزاد، هنگ‌کنگ را به یکی از بهترین مراکز تجاری دنیا تبدیل کرده است تا بهشت شرکت‌های نوظهور و کوچک باشد. با این اوصاف است که در سال‌های اخیر بسیاری از استارت‌آپ‌های فعال در این منطقه رشد سریعی را تجربه کرده و در کمترین زمان ممکن توانسته‌اند وارد بورس شده و سهام خود را عرضه کنند. حالا گویا شرایط ایجاد شده در دوره همه‌گیری ویروس کرونا، باعث شده است که فروش سهام غول‌های تکنولوژی چینی در بازار سهام افزایش چشمگیری داشته باشد. این در حالی است که این

image image

پادکست استارتاپ ۳۶۰ با اجرای رامین فتوت هر هفته جمعه‌ها منتشر می‌شود. این پادکست تازه‌ترین تحولات استارتاپی و تکنولوژی هفته در ایران را دنبال می‌کند. در قسمت نودونهم این پادکست، از اسنپ‌بورس تا مدرسه فیلیمو را بشنوید!

image image

در جلسه کارگروه ویژه کارمزد که در مرداد ۹۹ با حضور نمایندگان بانک مرکزی، بانک‌های خصوصی، بانک‌های دولتی، شرکت شاپرک، شرکت خدمات، شرکت‌های پرداخت و انجمن فین‌تک برگزار شد. طرح پیشنهادی انجمن فین‌تک حذف الزام پرداخت کارمزد تراکنش‌های خرید اینترنتی از بانک‌ها و الزام پرداخت‌یاران و شرکت‌های پرداخت به پرداخت کارمزد به شبکه زیرساخت پرداخت کشور است که در این جلسه مطرح شد. بانک مرکزی و نهادهای مربوطه از این طرح استقبال کرده‌اند.

نیاز به اصلاح نظام فعلی کارمزد 

میلاد جهاندار، نماینده انجمن فین‌تک در کارگروه اصلاح نظام کارمزد بانک مرکزی در گفت‌وگو با آی‌تی‌ایران با تاکید بر این موضوع که مدل پرداخت کارمزد

استارتاپ‌های برگزیده ایرانی متقاضی حضور در نمایشگاه جیتکس، پس از پایان رقابت دو روزه، برای اعزام به نمایشگاه جیتکس معرفی شدند.

برای اولین بار در ایران، سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری کارن، به‌ عنوان کارگزار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، مامور آماده‌سازی، توانمندسازی و اعزام ۲۰ شرکت دانش‌بنیان‌ ایرانی به نمایشگاه جیتکس شده است.

چهلمین دوره از نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک خاورمیانه موسوم به «جیتکس»  (GITEX) از تاریخ ۱۶ تا ۲۰ آذر ۱۳۹۹ در کشور امارات برگزار می‌شود.

در این دوره از نمایشگاه جیتکس، یک پاد در بخش «future stars» در اختیار طرح‌ها

image image

سفر باتوجه به هدف و شرایط، گاهی با آرامش و هیجان و گاهی نیز با تشویش و دلهره همراه می‌شود. از زمان شیوع کرونا همراه با ترک عادات انسان در زمینه‌های گوناگون زندگی سفر نیز کمتر رنگ آرامش و هیجان به خود دیده است. شرایط به نحوی تغییر کرده که افراد بیش از پیش نگران هزینه‌های سفر خود هستند و همچنین دغدغه رعایت اصول بهداشتی در حین سفر نیز تبدیل به مشغولیت فکری عمده مسافران شده است. از همین رو برخی با توجه به توصیه‌ها برای پرهیز از انجام سفر عزم سفر نکردند و برخی دیگر نیز با توجه به شرایط انجام سفر در این دوران ترک سفر را ترجیح دادند.

در این میان اما هدف سفر نیز تعیین‌کننده است. به این دلیل که برخی از

image

افتتاحیه دومین رویداد توسعه صنعت بازی‌سازی در ایران تحت عنوان «کژوال کمپ» روز گذشته به‌صورت آنلاین برگزار شد. مدیرعامل کافه‌بازار در این رویداد گفت: می‌خواهیم چند بازی را به‌صورت آزمایشی با بودجه‌ای مشخص در منطقه منا منتشر کنیم. البته در مرحله تست هستیم و با بازی‌سازان صحبت می‌کنیم و درحال تحقیق و توسعه هستیم.

به گفته امین امیرشریفی تا سال 2022، صنعت بازی‌های موبایلی 41 درصد از درآمد 196 میلیارد دلاری صنعت بازی در جهان را به خود اختصاص می‌دهد. امیرشریفی با تاکید بر این موضوع که هنوز مارکت بازی‌های موبایل به اندازه‌ای که پناسیل دارد محتوای مناسبی ارائه نمی‌دهد، می‌گوید: «بررسی صنعت بازی موبایل ا

image image

پادکست استارتاپ ۳۶۰ با اجرای رامین فتوت هر هفته جمعه‌ها منتشر می‌شود. این پادکست تازه‌ترین تحولات استارتاپی و تکنولوژی هفته در ایران را دنبال می‌کند. در قسمت صدودوم این پادکست، از بینش بازار تا اسنپ ساپلای را بشنوید!

image image

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای شهر تهران به همراه هیاتی از استارتاپ پینکت به عنوان یکی از مهمترین استارتاپ‌های حوزه خرید آنلاین از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین و میوه‌تره‌بار بازدید کردند.

در جریان بازدید از استارتاپ پینکت ، احمد آبنیکی، مدیرعامل پینکت توضیحاتی درباره روند فعالیت این استارتاپ و رشد سریع آن ارائه کرد. به گفته آبنیکی پینکت در دوران شیوع کرونا با تمایز و ویژگی مهم داشتن افرادی به نام دستیاران خرید یا خریدیار توانست خدمات خوبی برای خرید کالاها از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه‌ و تره‌بار ایفا کند. خریدیارهای پینکت افرادی هستند

image image

دیجی کالا به پاس همراهی کاربرانی که از سایت خرید می‌کنند، مرتبا خدمات تازه‌ای را تعریف می‌کند که یکی از جدیدترین نمونه‌های آن دیجی کلاب است؛ کلوپی برای اعضای دیجی کالا که امکانات و جوایز هیجان انگیزی را ارائه می‌دهد. در این مقاله با نحوه بسیار ساده عضویت در دیجی کلاب و استفاده از امکانات و جوایز آن خواهید شد.

  1. دیجی کلاب چیست؟

دیجی کلاب امکان تازه‌ای از سایت دیجی کالا برای کاربرانش است که خریدهایشان را از بین محصولات این سایت انجام می‌دهند. دیجی کلاب در حقیقت کلوپی است برای امکان ارائه خدمات ویژه به اعضای آن؛ کلوپی که عضویت در آن نیاز به هیچ هزینه‌ای ندارد و تنها بودن در فهرست اعضای کاربر دیجی کال

image image

“مدرسه فیلیمو”، به عنوان یک پلتفرم VOD آموزشی، محصول جدید «صباایده»، از پاییز فعالیتش را آغاز خواهد کرد.

به گزارش روابط‌عمومی فیلیمو، هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی ١٤٠٠-١٣٩٩، در مدرسه فیلیمو پایه‌های تحصیلی اول تا نُهم، کاملا منطبق با سرفصل‌های کتب درسی با رویکرد “تحول‌ و کیفی سازی آموزش” تدریس خواهد شد. این مدرسه مبتنی بر اصول “لذت یادگیری” و “عدالت آموزشی” است.

در این مدرسه، با بهره‌گیری از متخصصان خلاق و زبده در حوزه تعلیم و تربیت، بیش از ۱۵۰ معلم و دبیر و استاد با تکنیک‏‌های آموزش خلاق به سرپرستی علی عبدالعالی، دانش‌یار دانشگاه علم و صنعت، پژوهش‌گر و ایده پرداز آموزش‌های نوین، مسئولیت تولید و ب

image image

اسنپ به ایجاد پلتفرم‌ها و سرویس‌های متعدد مشهور است و «اسنپ ساپلای» جدیدترین سرویس این مجموعه به شمار می‌رود.

اسنپ ساپلای همچنان که از نام آن مشخص است روی مدیریت زنجیره تامین کالا متمرکز است و به گفته سلامی هدف از این پلتفرم ایجاد یکپارچگی و اتصال بین مدیریت زنجیره تامین کالا مابین رستوران‌ها و فروشگاه‌ها است.

امین سلامی که پیش از این بنیانگذار و مدیرعامل استارتاپ «تازه‌بار» بود و اخیرا به مجموعه اسنپ آمده به آی تی ایران گفت: «در این پلتفرم تامین‌کننده‌ها و رستوران‌داران و فروشگاه‌ها علاوه بر ارتباط و شناسایی مشتریان جدید، امکان اضافه کردن و مدیریت مشتریان قبلی جهت بهبود تجارب تجاری توسط این سام

image image

پادکست استارتاپ ۳۶۰ با اجرای رامین فتوت هر هفته جمعه‌ها منتشر می‌شود. این پادکست تازه‌ترین تحولات استارتاپی و تکنولوژی هفته در ایران را دنبال می‌کند. در قسمت نودوهشتم این پادکست، از حمله به دیوار تا کشمکش برای نظارت بر وی‌او‌دی‌ها را بشنوید!

امروز30
دیروز266
این هفته1869
این ماه30
کل93519

1
آنلاین

ما 331 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان