تازه‌ترین آمارهای فیلیمو از رشد شبکه نمایش خانگی

تازه‌ترین آمارهایی که فیلیمو از میزان استفاده کاربران از این شبکه نمایش خانگی منتشر کرده نشان دهنده رشد تغییر جهت صنعت سرگرمی به سمت استریمینگ آنلاین ویدیو است.

در اردیبهشت امسال در گزارشی درباره رقابت داغ فیلیمو و نماوا درباره رشد این صنعت گفته بودیم.

بر اساس اعلام فیلیمو این شبکه ۸۰ درصد رشد محتوا از نظر تعداد اپیزود نسبت به سال گذاشته داشته و ۶۲ درصد نیز رشد مجموعه دقایق نمایش داشته است. تعداد دقایق تماشای ویدیو روی این سیستم در خرداد ۹۸ به بیش از ۱ میلیون دقیقه رسیده است.

image

بر اساس این گزارش ۵۷ درصد تماشا روی فیلیمو مربوط به محتوای ایرانی و 43 درصد محتوای خارجی است. رشد تولید سریال در این شبکه نسبت به سال گذشته ۲۴۰ درصد بوده است. در واقع تولید سریالهایی چون نهنگ آبی، ممیزی، هزار و ده شب، کاشوخین، هولدن و زه پلاس نمونه‌ای تلاش این شبکه برای عرض اندام در عرصه تولید بوده است.

image

در همین حال فیلیمو میگوید که با به کارگیری تکنولوژی VP9 توانسته ۳۵ درصد از حجم اینترنت مصرفی کاربران بکاهد.

فیلیمو همچنین سهم توزیع متوسط پهنای باند ماهانه را هم منتشر کرده که نشان میدهد کاربران ایرانسل و همراه اول با سهم تقریبا نزدیک به هم حدود ۴۵ درصد از سهم کاربران این شبکه را تشکیل میدهند. بر همین اساس مشخص است که ۵۳ درصد از سهم این شبکه را کاربران موبایل تشکیل میدهند.

مخابرات، مبین نتُ شاتل و پارس آنلاین در رده‌های بعدی قرار دارند.

به گفته فیلیمو سهم اشتغالزایی این شبکه ۸۶۴۰ نفر در ماه بوده است.

image

کاربران فیلیمو به طور میانگین ۱۴ اپیزود و سریال در ماه تماشا می‌کنند و هر کاربر با توجه به اشتراک ماهانه ۲۵ هزارتومانی به طور میانگین ۱۴۰۰ تومان برای یک فیلم هزینه میکند. فیلیمو میگوید با این حساب و با در نظر گرفتن اینکه قیمت هر دی وی دی ۱۰ هزارتومان است هر کاربر ۱۲۰ هزارتومان در ماه صرفه جویی میکند.

محبوب‌ترین ژانرهای فیلمو اکشن ، انیمیشن، خانوادگی، کمدی و علمی تخیلی است.

محبوب ترین فیلم ایرانی فیلمو در این سال هزارپا و محبوب ترین فیلم خارجی ددپول ۲ بوده است.

هیولا محبوب ترین سریال ایرانی و مردگان متحرک و من نفرت انگیز ۳ محبوب ترین سریال خارجی و انیمیشن بوده است.

image image image image

مطالب جدید

مطالب تصادفی

دانلود قالبقالب رایگانقالب وردپرسقالب جوملااسکریپتقالب htmlطراحی سایتسایت ایران