اعتراض سخنگوی کمیسیون آموزش به پخش گزارشى خلاف واقع از ۲۰:۳۰

image

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نسبت به پخش گزارشی از خبر ۲۰:۳۰ درباره مصوبه مجلس در رابطه با حذف تنوع مدارس انتقاد و این گزارش خبری را کاملا غیر کارشناسی، سوگیرانه و خلاف واقع دانست. ؛

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت   با انتقاد از پخش گزارشى یک سویه  از خبر ۲۰:۳۰  شبکه دو صدا و سیما در خصوص مصوبه مجلس درباره حذف تنوع مدارس، عنوان کرد: در این گزارش خلاف واقع، عنوان شد که با اجرای مصوبه مجلس، برخی از دانش آموزان مناطق محروم کشور از تحصیل محروم می‌شوند و مدارس عشایری و شبانه روزی حذف می‎‌شوند؛ در حالیکه این گزاره‎‌ها کاملا خلاف واقع است.

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی افزود: در این گزارش خبری با دانش آموزان مدارس مناطق محروم گفت‎‌وگو شد و عنوان شد که اگر مدارس مناطق محروم حذف شوند، آن‌ها ناچار به ثبت نام در مدارس غیرانتفاعی هستند در شرایطی که مصوبه مجلس نه تنها در جهت تعطیلی مدارس مناطق محروم نیست، بلکه در راستای تقویت و توجه بیشتر به آن‌ها است.

وی با بیان این سؤال که کجای مصوبه مجلس اشاره به تعطیلی مدارس عشایری دارد، گفت: مدارس عشایری و شبانه روزی هم از مدارس دولتی به حساب می‎آیند که مخاطب مصوبه مجلس نیستند.

میرزاده تصریح کرد: این گزارش خبری کاملا غیر کارشناسی، سوگیرانه، خلاف واقع و بدون مصاحبه با یک مسئول مطلع بود.

وی تأکید کرد: بنابراین مردم باید بدانند که مخاطب مصوبه مجلس، مدارس خاصی که فقط با پول و آزمون، اقدام به جذب دانش آموز می‌کنند، بوده و مدارس عشایری، مدارس مناطق محروم و مدارس شبانه روزی همگی از انواع مدارس دولتی به شمار می‎‌آیند که به هیچ عنوان مخاطب مصوبه مجلس نیست.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: صدا و سیما باید نسبت به تنویر افکار عمومی و اصلاح این گزارش خبری اقدام کند در غیر این صورت در مجلس اقدامات لازم نظارتی بر صدا و سیما اعمال می‌شود./

مطالب جدید

مطالب تصادفی