سرپرست وزارت آموزش و پرورش: به مردم قول می‌دهیم اول مهر پایان مدارس خشتی گلی و ‌نفتی خواهد بود

تحصیل و آموزش
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
image

سرپرست وزارت آموزش و پرورش به اختصاص ۱۳ میلیارد تومان برای استانداردسازی سیستم سرمایشی و گرمایشی در لرستان اشاره کرد و گفت: به مردم قول می‌دهیم اول مهر پایان مدارس خشتی گلی و ‌نفتی خواهد بود. ؛

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، سید جواد حسینی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هدف اصلی از سفر به استان لرستان بازدید از روند بازسازی و آماده‌سازی مدارس به ویژه مدارس سیل‌زده پلدختر و معمولان بود.

وی افزود: در مجموع در استان لرستان سیل نزدیک به ۴۰۰ تا از مدارس را آسیب کلی، جزیی و برخی را تخریب کرد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه حدود ۱۱۳ مدرسه تخریب شده از سیل باید کاملا بازسازی شوند عنوان کرد: بقیه مدارس به تعمیرات اساسی یا نیمه اساسی نیاز دارند و آنهایی که به تعیرات اساسی نیاز دارند با بسیج تمام امکانات کار دارد پیش می‌رود به طوری که برای اول مهر حدود ۶۰مدرسه تخریبی آماده است.

بیشتر بخوانید

  • خبر خوش برای دانش‌آموزان در خراسان جنوبی‌؛ خداحافظی با مدارس خشت و گلی تا مهر ماه
  • مدارس خشت و گلی کشور تا پایان شهریورماه جمع آوری می‌شوند
  • اردبیل|مدارس خشت و گلی تا خرداد سال آینده جمع‌‌آوری می‌شود
  • ۱۰۰ هزار خانه خشت و گلی در هفت شهر جنوبی کرمان وجود دارد

وی بیان کرد: ما قبلا ۷۵ کانکس برای این مناطق فرستادیم و بیش از ۶۰ کانکس دیگر خواهیم فرستاد، برای استانداردسازی حرارتی و برودتی این مدارس نیز هفته گذشته ۱۳ میلیارد تومان تخصیص دادیم و به مردم قول دادیم اول مهر پایان مدارس خشتی گلی و پایان مدارس نفتی خواهد بود به ویژه با رویکرد اولویت بخشی به مناطق سیل‌زده و امیدواریم که با کمک خیرین که بیش از ۸۶  میلیارد تومان کمک کردند کار پیش برود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: فعالیت‌هایی که اینجا انجام می‌شود دو قسمت است یکی فعالیت‌های محتوایی آموزش و پرورش و یک قسمت فعالیت‌های نوسازی است.

وی گفت: در مورد محتوا امسال ۱۰۰ دبیر مجرب از تهران  ۴۵ روز به این مناطق آمدند  و ۳۰۰ مدکار اجتماعی برای کمک حرفه‌ای بازسازی روحی و روانی حضور پیدا کردند.

حسینی تصریح کرد: بیش از ۴۰ هزار جلد کتاب برای بچه‌ها توزیع شد و بخشی از مدیران آموزشگاهی ما که با توان بیشتر در اول سال شروع به کار کنند.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۸۰ درصد معلمانی که در سال اول و مهر باید به کلاس بروند آموزش‌ها و توانمندسازی‌های لازم را دیدند و ۲۰ هزار معلم از دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی برای اول مهر برای خدمت مردم خوب ایران و تعلیم و تربیت دانش‌آموزان  کار شروع می‌کنند.

ایمیل و نام خود را برای عضویت در خبرنامه ایمیلی سایت ایران , رسانه برخط فارسی زبان! وارد کنید . روزانه مهمترین خبرها و رویداد ها و مطالب سایت ایران برایتان ارسال میشود. این سرویس کاملا رایگان است !

ما 246 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان